Jdi na obsah Jdi na menu
 

Štafetový běh Evropou 2008

"Akce probíhá pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce"

 

Přes „Lochnessku“ do Evropského parlamentu.

Tak se dá nazvat účast sportovního družstva Ústavu sociální péče Tuchořice na 10. ročníku, Štafetového běhu Evropou, nad kterým  převzal záštitu Ing. Jiří Šulc hejtman Ústeckého kraje. Sportovci našeho družstva  úspěšně absolvovali celý závod a v součtu uběhli 663 km, což představuje nejvíce z  celého startovního pole, které čítalo 12 družstev s 96-ti sportovci.   V průběhu 17-ti etap jsme navštívili Anglii, kde nás nemile překvapil velmi konzervativní přístup angličanů. Navštívili jsme zelený ostrov Irska a velmi příjemně na nás působilo přátelské a vstřícné jednání jeho obyvatel. Okouzlila nás překrásná krajina Skotska a hrdost tohoto národa. Z Velké Británie si přinášíme krásné poznatky z historických míst a z přírodní scenérie. Z nejznámějších to bylo obětní místo „STONE HENGE“ ve Walesu, 3800 let staré pohřebiště „POULNABRONE“  a  největší archeologické naleziště BRÚ NA BOINE“ v Irsku, jezero a muzeum „LOCH NESS“ ve Skotsku.

     Největším zážitkem pro všechny sportovce však byl doběh do cílového města Brussel. Běželi jsme celým městem až před hlavní budovu Evropského parlamentu, kde nás přivítal a závod ukončil poslanec EP Ing. Oldřich Vlasák. Vzhledem k tomu, že o náš doběh projevili zájem pouze čeští poslanci, proběhlo uvítání a přijetí sportovců před EP zcela v české režii, čímž výrazně stoupla společenská přestiž České republiky a Ústeckého kraje. Ze všech zúčastněných družstev, se pouze sportovci Ústeckého kraje dostali do budovy EP a bylo jim umožněno si ji prohlédnout. Zde nás přivítal radní MUDr. Vladimír Záhorský. Navštívili jsme Český dům a stálé zastoupení Ústeckého kraje, kde nás přijala Ing. Markéta Pokorná. Měli jsme možnost si celý Český dům prohlédnout, bylo nám nabídnuto občerstvení a na závěr jsme také obdrželi dárky na památku. Prostřednictvím Ing.Pokorné jsme získali zde i ubytování. Vyvrcholení celého běhu byla společná večeře v historické části města.

     Desátý, jubilejní ročník Štafetového běhu Evropou skončil a naše celková bilance za těch 10. ročníků zní: absolvovali  jsme 19.425 km, z toho počtu jsme jich 9.760 uběhli. Belgie je 29. státem Evropy, který jsme navštívili a město Brussel 163. etapovým městem.

     Vrátili jsme se v dobré pohodě, v dobrém zdravotním stavu a již jsme se zapojili do běžného života v ústavu.

     Na závěr chci pouze zdůraznit, že naši běžci v průběhu celé 10. etapy kvalitním způsobem reprezentovali Českou republiku, Ústecký kraj a  ÚSP Tuchořice.

 

 

                                                                               Pavol Dvorský

                                                                                        ředitel